O prywatnych detektywach w Polsce i metaloplastyce

Zawód prywatnego detektywa w Polsce jest dość młody i bez tradycji, nie licząc okresu, który był w rejestrze oficjalnych zawodów w dwudziestoleciu międzywojennym. Obecnie najstarsi detektywi mogą pochwalić się ponad 25 letnim stażem w zawodzie. Początkowo większość detektywów wybudziła się z dawnej Milicji Obywatelskiej. Byli to przeważnie emerytowani funkcjonariusze dawnego aparatu bezpieczeństwa, którzy znaleźli sposób na odnalezienie się w nowej rzeczywistości po upadku w Polsce komunizmu. Z czasem jednak  do zawodu przystępowało coraz więcej osób młodych dla których detektywistyka była życiową pasją i powołaniem. Wprowadzono licencję,  które uprawniają do wykonywania zawodu i uregulowano ten rynek usług.

Obecnie usługi detektywistyczne to przeważnie śledzenie i dokumentowanie zdrad. Często trzeba godzinami ślęczeć, patrzeć przez ogrodzenia metalowe, aż coś się wydarzy. Na przestrzeni lat zauważyć można, że rynek metaloplastyki się rozwija, a jakość wszelkich balustrad, schodów, bram i ogrodzeń kutych, ręcznie robionych wyraźnie wzrasta.

  Rynek tych usług rozkwita przez co powstają nowe warsztaty metaloplastyki. Nie  są to tanie usługi, ale dzięki bogacącemu się społeczeństwu spawacze i kowale coraz więcej mają pracy. Renomowane  firmy z branży zajmują się ambitniejszymi pracami, takmi jak konstrukcje stalowe, schody kute i meble domowe oraz ogrodowe.

prywatny detektyw
Top