Rehabilitacja poprzez turystykę

Szukając nowych rozwiązań na temat rehabilitacji znalazłem ciekawy temat w którym proponuję się powrót do pełnej sprawności poprzez turystyka krajoznawczą. Przykładem takiej firmy, na której nowinki medyczne są priorytetem jest Galen z Milicza https://www.galenmilicz.pl/. W porozumieniu z gminą organizują oni wycieczki i zielone szkoły dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Coroczne raporty pokazują wyraźnie, że aktywna rehabilitacja przynosi rewelacyjne efekty i jest przyszłością dla każdej grupy wiekowej. Nudne ćwiczenia na sali gimnastycznej i zabiegi fizykoterapii powoli będą odchodzić do przeszłości.

Wiele osób po okresie szpitalnym chce żyć normalnie i dlatego bardzo intensywnie ćwiczy na zajęciach rehabilitacyjnych proponowanych, m.in. w gabinecie Sanitas http://sanitas.wroclaw.pl/. Mimo  trudności z dostępem do specjalisty od fizjoterapii osoby te chcą walczyć o siebie i nie godzą się na spędzanie resztę życia na kanapie. Jedną z form aktywności jest turystyka krajoznawcza. Obecnie coraz więcej szlaków jest przystosowanych  dla osób niepełnosprawnych. W dzisiejszych czasach nie jest już rzadkością spotkanie osoby na wózku inwalidzkim lub o kulach podczas zwiedzania lub innych czynności turystycznych. Dzięki postępowi medycyny i rehabilitacji otwierają się nowe możliwości dla osób urazem rdzenia kręgowego lub innych stopni inwalidztwa.

Obecnie nawet osoby z tetraplegią, np. http://tetrus.pl/ mogą aktywnie wypoczywać na łonie przyrody. Podjazdy, windy i inne udogodnienia dla inwalidów nie są już rzadkością, a wręcz standardem przy projektowaniu infrastruktury turystycznej. Wiele lat zaniedbań w tym temacie jest obecnie nadrabiane i coraz rzadziej musimy się wstydzić przed gośćmi z zagranicy. Zmieniają się nie tylko ulice i budynki, które dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych, ale także nastawienie zdrowych ludzi do inwalidów.

Fizjoterapia
Top